Ochrona antywirusowa tabletów i smartfonów.

Mimo tego, że nasze telefony i tablety naszpikowane są osobistymi informacjami wielu z nas nie martwi się o bezpieczeństw swoich danych. Badania dowodzą, że użytkownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nasze urządzenia są bardzo podatne na wszelkie ataki, ale większość z nas w ogóle się tym nie martwi i nie podejmuje żadnych środków ostrożności.

Jak wskazują badania około 85% użytkowników urządzeń mobilnych jest świadomych tego, że ich urządzenia są bardzo podatne na ataki. 75% z nich uważa, że zabezpieczenie się przed złośliwym oprogramowaniem to ich osobista, i świadoma decyzja, za którą sami poniosą odpowiedzialność. Większość z nich dba o zabezpieczenie swojego sprzętu przed zniszczeniem lub kradzieżą, ale niewielu ma zainstalowanych oprogramowanie do ochrony przed atakami sieciowymi. Według badania tylko około 33% użytkowników smartfonów dba o ich zabezpieczenie. Dla porównania procent użytkowników komputerów osobistych dbających o bezpieczeństwo wynosi około 91%.

 

Mimo świadomości, że brak oprogramowania antywirusowego na swoich tabletach niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dbanie o bezpieczeństwo w sieci jest obowiązkiem wszystkich począwszy od producentów urządzeń i aplikacji na konsumentach kończąc. Tymczasem badania dowodzą, że 96% złośliwego oprogramowania typu malware tworzone jest pod urządzenia z systemami Android i iOS.

 

Tak więc zanim następnym razem będzie mieli zamiar zapłacić za zakupy swoim smartfonem u Pani Zosi w warzywniaku zastanówcie się czy jakiś robak nie zjada waszego telefonu od środka. Zainstalujcie oprogramowanie antywirusowe zanim spotka was zerowy stan konta w banku lub przykry obrazek podczas próby uruchomienia swojego urządzenia.