Nowy laptop do 1000 złotych – czy warto go kupić ?

Przeglądając oferty sklepów internetowych, czy dostarczanych do mojej skrzynki gazetek promocyjnych zwróciłem uwagę na wysyp ofert nowych laptopów i notebooków w cenach z przedziału 899 – 1099 złotych.

Czy warto kupować takie nowe, tanie laptopy, takie których cena tylko nieznacznie  przekracza 1000 złotych ?

Aby jednoznacznie odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

tanie laptopy

Tanie laptopy zazwyczaj pochodzą od producentów cieszących się niewielką renomą na rynku , często produkty o niższej jakości wykonania, zastosowanych materiałów  na obudowę czy większej awaryjności.

Późniejsze serwisowanie takiego komputera może okazać się dosyć kłopotliwe, a często niemożliwe, chyba że wybierzemy bazową wersję taniego laptopa Lenovo, Asusa czy Della.

Jeśli laptop ma służyć jedynie podstawowym zadaniom takim jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów i słuchanie muzyki, wówczas warto zwrócić przede wszystkim uwagę na oferty renomowanych producentów, których gwarantem jakości są sukcesy odnoszone na rynkach całego świata.

Kup tani laptop do biura na www.techsat24.pl!

Od takiej maszyny nie możemy oczekiwać zbyt wiele, szczególnie wtedy kiedy będziemy go chcieli wykorzystać do bardziej zaawansowanych czynności.

Z prostszymi zadaniami poradzi sobie znakomicie.  Jest to dobra alternatywa wyłącznie dla mniej wymagającego klienta. Takiego, który będzie go używać wyłącznie do serfowania po internecie, słuchania muzyki czy ściągania filmów.

A także do kontaktu ze znajomymi czy rodziną za pomocą aplikacji Skype czy poczty elektronicznej. Pozostałe aktywności komputerowe jak zaawansowane gry, montaż filmów czy zaawansowana grafika pozostaną raczej niedostępne.

Przy ewentualnym zakupie takiego urządzenia należy przede wszystkim unikać nieznanych marek, które zawsze więcej obiecują niż są w stanie zapewnić klientowi.

Ale czy faktycznie kupno laptopa za 1000 złotych to dobry interes?

Praktycznie w większości wypadków okazuje się ,że nie.Albo parametry sprzętu są zbyt ubogie i nie jesteśmy w stanie na nim uruchomić najnowszej wersji swojej ulubionej gry, albo zaraz po zakupie musimy ponieść dodatkowe koszty na pamięć RAM czy zewnętrzny dysk twardy.

Warto poczekać jakiś czas i odłożyć więcej pieniędzy lub od razu zainwestować w droższy sprzęt, a to ze względu na to, że komputery starzeją się z dnia na dzień i to, co było nowoczesne wczoraj, jutro staje się przestarzałe.

Dlatego okaże się, że najpóźniej za rok tani laptop nie będzie w stanie obsługiwać nowych urządzeń peryferyjnych lub nawet nowych technologii multimedialnych w sieci. Poza tym bogactwo wejść i wyjść dobrze wyposażonego i droższego laptopa jest tak duże, że przez najbliższych kilka lat poradzi sobie ze wszystkim.

Dlatego kupno taniego komputera na dłuższą metę mija się z celem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.