Nawigacja samochodowa GPS – jak przygotować ją do podróży?


Ponieważ zbliża się czas wakacji, a co za tym idzie okres w którym przesiadamy się do swoich samochodów i jedziemy w nieznaną podróż na wymarzony urlop czy wycieczkę zagraniczną nie zapomnijmy zabrać ze sobą urządzenia, które okaże się niezastąpionym w podróży przyjacielem każdego kierowcy.

Jest nim właśnie dobra nawigacja samochodowa GPS.

Jak przygotować ją do czekającej nas podróży – o tym powiemy parę słów

Jeśli właśnie wybieracie się w dalszą podróż, szczególnie ta zagraniczną to wyciągnijcie z szafy swoją nawigację samochodową i starannie ją sprawdźcie jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Jak każde urządzenie elektroniczne nieużywane od dłuższego czasu potrafi się wyładować i czasem może potrzebować gruntownego doładowania wbudowanego akumulatora czy do z instalacji elektrycznej samochodu, z dodatkowego zasilacza sieciowego podłączonego do gniazdka sieciowego domowej instalacji czy nawet w ostateczności poprzez podłączenie nawigacji GPS do laptopa czy komputera osobistego za pośrednictwem kabla micro USB.

Proces ładowania w zależności od stopni a rozładowania urządzenia czy jakości ładowarki może potrwać od 2 do nawet 12 godzin.  Podczas jego trwania nie należy korzystać z urządzenia.

Następnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest poprawne działanie odbiornika GPS wbudowanego w nawigację.

Jego sprawdzenie wymagać będzie od nas już wyjścia z nawigacją samochodową z domu czy garażu, szczególnie wtedy jeśli mamy do czynienia z metalowymi czy żelbetonowymi stropami i sprawdzenie poprawności określenia naszej pozycji poprzez wbudowany w urządzenie odbiornik GPS.

Wystarczy włączyć nawigację samochodową głównym włącznikiem i odczekać (w zależności od klasy i jakości urządzenia) od 1 do nawet 5 minut , aby nawigacja zlokalizowała przynajmniej 3-4 satelity na podstawie których właściwie określi pozycję. Jest to sygnalizowane na wyświetlaczu urządzenia zaświeceniem się znacznika GPS, ewentualnie pojawieniem się 3-4 kresek pionowych na wskaźniku poziomu sygnału – co jest informacją dla kierującego o ustaleniu właściwej pozycji urządzenia.

Często zdarza się, że właśnie w tym momencie urządzenia zawodzi i nie synchronizuje się z sygnałem sieci GPS.

Należy wówczas zresetować odbiornik GPS poprzez jego wyłączenie w ustawieniach i ponowne załączenie. Wymagane może być również ponowne wprowadzenie prędkości transmisji (19600) oraz wybranie właściwego portu COM (1 lub 3).

Po takim zabiegu nawigacja powinna ożyć.

Jeśli nie pozostaje zakup nowej nawigacji w sklepie internetowym.

Tanie nawigacje samochodowe Vordon – Zobacz naszą ofertę na https://techsat24.pl/nawigacje-samochodowe

 

Trzecią czynnością którą należy wykonać jest sprawdzenie zainstalowanych w nawigacji samochodowej map i ewentualna jej aktualizacja.

Dokonać jej można najczęściej korzystając ze strony firmowej producenta nawigacji i wnosząc stosunkowo wysoką ( bo aktualizacja urządzenia na okres 1 roku potrafi kosztować 200 złotych) opłatę.

Dlatego już na etapie zakupu warto rozważyć zakup nawigacji samochodowej z wieczysta aktualizacją mapy. Choć droższa o kilkaset złotych szybko się zwróci podczas eksploatacji.

Czwartą i ostatnią czynnością przed wyruszeniem w drogę pozostaje montaż uchwytu samochodowego i podłączenie urządzenie urządzenia do gniazdka zapalniczki samochodowej i możemy ruszać.

Bon Voyage!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.