Jak kupić laptopa w Internecie

Decydując się na zakup laptopa w sieci, należy wziąć pod uwagę nie tylko konieczność dobrego przemyślenia swojego wyboru, ale także warto wiedzieć,  w jaki sposób uchronić się przed oszustwem w sieci, które wcale nie należy do rzadkości.

Warto także mieć na uwadze fakt, że o ile na portalach aukcyjnych, można kupić urządzenia po szczególnie atrakcyjnych cenach, o tyle często zdarzyć się może iż zostaniemy na nim oszukani.

Jak kupic laptopa


Co ciekawe, na  portalach aukcyjnych do nieuczciwych sprzedawców należą nie tylko osoby prywatne ale także firmy oraz sklepy, dlatego też, należy wiedzieć w jaki sposób można uchronić się przed możliwością utraty swoich pieniędzy, lub też zakupu przedmiot unie zgodnego z opisem.

Oto kilka sposobów jakie stosują naciągacze oraz sprzedawcy nieuczciwi.
1. Tytuł aukcji dotyczy zupełnie innego modelu
Niestety, ale sztuczka ta jest szczególnie często stosowana. Warto już na wstępie zdać sobie sprawę z faktu, że za powodzeniem tej metody oszustwa, ponosi winą również kupujący, który nie czyta opisu w sposób dokładny.

Niestety, ale ta metoda cieszy się już ogromną popularnością i chętnie stosują ją nie tylko sprzedawcy urządzeń elektrycznych oraz komputerów.

Co ważne, opis aukcji zawiera oczywiście również zdjęcia modelu droższego, podczas gdy sama aukcja dotyczy podobnego, choć zdecydowanie tańszego.
2. Błędy opis specyfikacji technicznej
Jedno jest pewne, chcąc kupić nawet tani laptop w sklepie , powinniśmy zawsze dokładnie zapoznać się z opisem przedmiotu oraz jego specyfikacją techniczną. Czy to jednak zapewni nam bezpieczeństwo przed oszustwem? Z pewnością nie.

 

Wielu sprzedawców podaje błędna specyfikację komputera zawyżając jego parametry. Nie ma w tym nic dziwnego, że tak wielu ludzi łapie się na tę sztuczkę.

Niewielu z nas zna się, na modelach komputerów na tyle, aby móc z pamięci wymieniać ich parametry oraz nazwę modelu. Aby mieć pewność, że opis dotyczy właśnie modelu jaki zamierzamy kupić, powinniśmy zweryfikować go z innym opisem z sieci.

Najlepiej do tego celu nadawać się będzie strona producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.