Jaki rozmiar notebooka wybrać ?

Aktualnie na rynku w ofercie sklepów internetowych znajdziecie notebooki w wielu różnych rozmiarach. Począwszy od 17 calowych urządzeń, które z uwagi na wielkość ekranu oraz masę trudno nazwać przenośnymi.

Jaki rozmiar notebooka wybrać ?

 

Netbooki w sklepie online

 

W międzyczasie natkniemy się na znacząco większe netbooki z ekranem 11,6 cala, które umożliwiają już na bardziej komfortową pracę z pocztą elektroniczną czy pakietem Office, ale ciągle jeszcze są wyjątkowo lekkie. Ich masa niewiele przekracza 1 kg, a to głównie z uwagi na to, że są zwykle pozbawione napędu DVD, oraz ciężkiej solidnej obudowy. Wszystkie aplikacje są instalowane bądź za pośrednictwem sieci WiFi, internetu, czy prosto z pendrive. W tym segmencie prym wiodą dominują laptopy firmy Asus i HP

 

Ultrabooki w sklepach internetowych

 

To właśnie te komputery podbiły w ostatnim czasie gusta. Najczęściej są wyposażone w wyświetlacz 13,3 lub 14 cali o najwyższej jakości. Doskonałe ultrasmukłe obudowy, wykonane z materiałów niezłej jakości sprawiają, że właściciel ma uczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Dodatkowo specyfikacja techniczna ultrabooka nie zawiera żadnych kompromisów – dobry wielordzeniowyprocesor Intela, 8 GB pamięci Ram czy wreszcie dysk SSD to obecny standard. Można je polecić osobom często podróżującym oraz kobietom, biznesmenom czy osobom wykonującym prestiżowe zawody.

 

Laptopy z matrycą 15,6 cala

 

To obecnie najpopularniejszy sprzęt w sklepach internetowych. Ich sprzedaż przekracza 60 całości sprzedaży. I to tutaj napotkamy najtańsze urządzenia służące głównie do oglądania internetu, czy konwersacji na Skype, jak i najbardziej zaawansowane notebooki z procesorami wielordzeniowymi i mocnymiukładami graficznymi w cenie przekraczającej 5000 złotych. Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie.