Jaki laptop do warsztatu?

Warsztat samochodowy nie wygląda dzisiaj tak, jak wyobrażają to sobie ludzie. Dzisiaj każdy poważny warsztat musi posiadać laptop, aby móc do niego podłączyć komputer samochodowy i dokonać analiz, poszukać uszkodzeń itd. Jaki laptop do warsztatu? Tutaj wybór mamy szeroki, ale warto skupić się na takich modelach, które są maksymalnie rozbudowane.

Jaki laptop do warsztatu

 

Jaki laptop do warsztatu?

Aby laptop mógł spełnić pokładane w nim nadzieje, musi być przede wszystkim bardzo mocny. Modele z 7 rdzeniowym procesorem są wskazane. Procesor to taki podzespół bazowy, który pełni rolę silnika w samochodzie. Napędza całe urządzenie. Laptopy z mocnymi procesorami pracują po prostu szybciej. Kiedy podłączymy komputer pokładowy z samochodu do laptopa, to przy szybkiej pracy procesora w krótkim czasie zdiagnozujemy usterkę. Dobrym wyborem będzie laptop Asus G750. Jest to co prawda drogi model, ale doskonale sprawdza się w pracach warsztatowych. Dla przykładu koncern Opel korzysta tylko z laptopów Asus, gdyż ich zdaniem są najlepsze do diagnozowania usterek.

 

Ciekawym wyborem będzie także Lenovo Carbon. Model ten słynie z piekielnie mocnego procesora i ogromnej pamięci RAM. Co prawda kosztuje aż 7 tysięcy złotych, ale dzięki niemu można zdiagnozować nawet najmniejszy problem w każdym samochodzie z komputerem pokładowym. Dla porównania Asus G750 kosztuje zaledwie tysiąc złotych mniej.

Taki laptop z powodzeniem zakupicie w dobrym internetowym sklepie komputerowym – techsat24.pl.

Jaki laptop do warsztatu? Naszym zdaniem obydwa wyżej przedstawione modele z pewnością będą doskonałym wyborem. Wszystko zależy od możliwości finansowych mechanika. Naszym zdaniem warto doinwestować, bo zwraca się to w postaci większej ilości klientów.