Jaki laptop do obróbki zdjęć i filmów?

W ostatnich latach możemy zauważyć, że laptopy są udoskonalane do tego stopnia, iż w pełni zastępują komputery stacjonarne. Oprócz swoich walorów sprzętowych, laptopy są lekkie, wygodne w użyciu i można z nich korzystać w każdym miejscu na ziemi. Klienci często pytają, jaki laptop do obróbki zdjęć i filmów należy wybrać. Nie będziemy się skupiać na konkretnych modelach, przedstawimy jedynie specyfikacje, które muszą posiadać laptopy.

Jaki laptop do obróbki zdjęć i filmów

 

Karta graficzna

Skoro mowa o obróbce zdjęć oraz filmów, będziemy potrzebować laptop z wydajną kartą graficzną. Należy wybrać taki model, gdzie karta graficzna ma wysokie taktowanie procesora oraz minimum 4 GB pamięci operacyjnej. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ karta graficzna obsługuje nie tylko programy do wszelkich obróbek, ale przede wszystkim system operacyjny. Nowe systemy od firmy Microsoft są na tyle rozbudowane, że ich instalacja wymaga szybkiej i mocnej karty graficznej.

Procesor oraz pamięć operacyjna

O ile karta graficzna odpowiada za widok, o tyle procesor za prędkość wykonywania operacji i działań. Zarówno w laptopach jak również komputerach stacjonarnych wydajny procesor musi posiadać minimum cztery rdzenie. To pozwoli na szybką pracę komputera bez zacinania się systemu. Podobna sytuacja ma się z pamięcią operacyjną. Im więcej pamięci RAM, tym szybciej komputer pracuje. RAM ma wiele wspólnego z kartą graficzną, gdyż w przypadku jej obciążenia, udostępnia zasoby swojej własnej pamięci.

 

Koszt laptopa do obróbki zdjęć oraz filmów będzie na pewno wysoki, ale w zamian otrzymujemy doskonałe narzędzie do efektywnej pracy.