Jaki laptop dla inżyniera?

Inżynierzy to specyficzna grupa ludzi i wymaga bardzo dobrze wyposażonych laptopów. Zakup tak dobrych laptopów spowodowany jest tym, iż większość programów dla inżynierów wymaga mocnego sprzętu. Jaki laptop dla inżyniera? Wybór jest szalenie duży, ale warto postawić na te marki, które słyną tylko i wyłącznie z laptopów, a nie te, które wtargnęły na ten rynek by zarabiać pieniądze.

Jaki laptop dla inżyniera

 

 

Jaki laptop dla inżyniera?

HP ZBook to urządzenie warte ponad 10 000 złotych. Jest bardzo rozbudowanym laptopem, ponieważ posiada procesor Intel i7 oraz bardzo nowoczesną kartę graficzną. Większość programów dla inżynierów wymaga mocnego sprzętu, zatem decydując się na model HP ZBook warto kupić takiego laptopa, który ma wbudowane aż 32GB pamięci operacyjnej. Pamięć operacyjna pozwala na szybszą pracę wielu programów jednocześnie i jest ściśle związana z procesorem.

 

Laptop Toshiba P50 to także doskonały wybór. Urządzenie podobnie jak HP posiada procesor Intel i7 oraz bardzo wiele pamięci operacyjnej. Warto jednak dodać, że jest nieco tańszy od swojego konkurenta i o dziwo posiada więcej przestrzeni dyskowej – od jednego do dwóch terabajtów. Toshiba posiada nieco słabszy monitor, ale za to lepsze sterowanie. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które urządzenie jest lepsze, zatem obydwa należy uznać za godne uwagi.

 

Laptop dla inżyniera nigdy nie będzie kosztował mało. Wybierając HP ZBook wydamy około 10 000 złotych, a za Toshibę zapłacimy połowę tej sumy. Pamiętajmy, że im droższe urządzenie kupimy, tym później będziemy musieli je wymienić na inne, jeszcze nowsze.