Jaką wielkość laptopa wybrać ?

Aktualnie na rynku w ofertach sklepowych znajdziecie Państwo  laptopy w wielu różnych rozmiarach. zaczynając  od maleńkich netbooków z matrycami o rozmiarze 10 cali, z łatwością mieszczących się w damskiej torebce , czy małej teczce, aż do dużych 17 calowych.

 

 Jaką wielkość laptopa wybrać ?

 

Laptopy w sklepie internetowym

Analizując dokładnie sklepowe oferty po drodze natkniemy się na większe netbooki z ekranem 11,6 cala, które umożliwiają już na bardziej komfortową  pracę z pocztą elektroniczną czy pakietem Office, ale ciągle jeszcze są wyjątkowo lekkie.

Ich masa niewiele przekracza 1 kg, a to głównie z uwagi na to, że nie mają napędu DVD, oraz ciężkiej solidnej obudowy. Wszystkie aplikacje są instalowane bądź za pośrednictwem sieci WiFi, internetu, czy bezpośrednio z pendrive. W tym segmencie prym wiodą dominują laptopy firmy Asus i HP

Ultrabooki w sklepie online

To właśnie te notebooki podbiły w ostatnim czasie portfele. Najczęściej są wyposażone w ekran 13,3 lub 14 cali o doskonałej jakości. Doskonałe ultra smukłe obudowy, wykonane z materiałów niezłej jakości sprawiają, że właściciel ma uczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Równocześnie specyfikacja techniczna ultrabooka nie zawiera żadnych uproszczeń – dobry pięcio rdzeniowy procesor Intela, 2 kości pamięci Ram czy wreszcie dysk SSD to obecny standard. Można je polecić osobom często podróżującym oraz kobietom, biznesmenom czy osobom wykonującym wolne zawody.

Laptopy z ekranem 15,6 cala

 

To w tym okresie najpopularniejszy zakup w sklepach internetowych. Ich sprzedaż sięga 70 procent całości sprzedaży. I to tutaj napotkamy najtańsze urządzenia służące głównie do przeglądania internetu, czy konwersacji na Skype, jak i najbardziej zaawansowane notebooki z procesorami Intel I7 i wydajnymi kartami graficznymi w cenie przekraczającej 5000 złotych. Tutaj każdy napotka coś dla siebie.