Jaki laptop dla księgowego?

Księgowy to osoba, która zajmuje się rachunkami oraz liczeniem. Zazwyczaj nie wykonuje wszystkich zadań ręcznie, a korzysta z laptopa. Istotny jest fakt, że wybierając laptop dla księgowego należy skupić się na procesorze w tym urządzeniu. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj księgowy posiada bardzo rozbudowane wersje programów i korzysta z kilku jednocześnie. Dzięki mocnemu procesorowi praca będzie na pewno szybsza, łatwiejsza i przede wszystkim sprawniejsza.

Jaki laptop dla księgowego

 

Jaki laptop dla księgowego?

Jednym z modeli, które przyjęły się w środowisku księgowych jest laptop Lenovo ThinkPad. Posiada on 5 rdzeniowy procesor oraz dużą ilość pamięci RAM. Do tego laptopa zaleca się zainstalowanie systemu Windows 8, ponieważ wiele programów do rachunków nie zadziała na starszych wersjach systemów firmy Microsoft. Lenovo ThinkPad dostępny jest w kilku wariantach. Jeśli chcemy zakupić laptopa bardzo mocnego, będziemy musieli wydać około 6 tysięcy złotych. Jeśli posiadamy programy, które nie wymagają bardzo mocnego sprzętu, to za kwotę 4 tysięcy złotych kupimy równie dobry model ThinkPad, ale z nieco słabszym procesorem i „zaledwie” 8GB pamięci operacyjnej.

 

Jaki laptop dla księgowego? Kolejnym ciekawym urządzeniem będzie model X240 również firmy Lenovo. Laptop ten charakteryzuje się bardzo szybką pracą i możliwością obsługi wielu programów jednocześnie. Księgowi mają zazwyczaj uruchomionych do 5 programów jednocześnie, więc X240 poradzi sobie z nimi bez problemów.

 

Lenovo słynie z tego, że jest firmą dbającą o inne firmy. Ich laptopy są bardzo dopracowane i przede wszystkim mocne. Kosztują w granicach od 4 do 6 tysięcy złotych.