Garmin NüLink 1695 – nawigacja kompatybilna z adapterami ecoRoute HD

Garmin NüLink 1695 – nawigacja kompatybilna z adapterami ecoRoute HD

NüLink obsługuje opcjonalny adapter Garmin ecoRoute HD, którego podłączamy do komputera samochodowego przez port OBD II (listę kompatybilnych pojazdów można znaleźć na stronie internetowej firmy Garmin), co pozwala na monitorowanie zużycia paliwa, przeprowadzanie diagnostyki silnika, a nawet sięgnięcie po informacje w czasie rzeczywistym, takie jak temperatura płynu chłodzącego a następnie przedstawienie wyniku na ekranie w postaci graficznej.

 

Ten model nawigacji posiada masywny 5 calowy ekran, który sprawia, że urządzenie jest łatwe w użyciu. Dodatkowo ekran dotykowy jest wysokiej jakości. Ekranowe przyciski są duże, dla tego nawigowania po interfejsie użytkownika jest proste. Dźwięk jest znakomity, a instrukcje głosowe są tak głośno i wyraźnie, jak można było się spodziewać.

 

Na drodze, jednak nie byłem aż tak pod wrażeniem. Nawet z technologią trafficTrends, wybór trasy nie był dobry. Urządzenie kierowało nas przez centra miast zamiast wybierać mniej zatłoczone trasy. Instrukcje głosowe nie było idealne, często przychodziły zbyt wcześnie, dużo przed skrzyżowaniami.

 

Moja krótka ocena. Jest to dobra wszechstronny nawigacja, ale Garmin nüLink 1695 zostaje w tyle (oczywiście jak chodzi o jakość map) nawet za najprostszymi wersjami nawigacji gps TomTom  które testowaliśmy.