Popularne i niedrogie myszki dla graczy

Myszka Razer Chroma

Ten model myszki znany jest przede wszystkim graczom komputerowym. Model ten spełni wymagania nie tylko miłośników gier ale także grafików komputerowych oraz osób korzystających z komputera w celach serwowania po sieci i innych. Model ten najłatwiej można poznać po bardzo charakterystycznym, podświetlanym logo. Wszystkich miłośników designu uciesz zapewne fakt, że kolor podświetlania można dowolnie zmieniać na wiele innych dostępnych kolorów. Według statystyk firmy, to właśnie ten model należy do najczęściej sprzedawanych na całym świecie. Myszka wyposażona jest w specjalny system antypoślizgowy co umożliwia wygodne sterowanie nawet jeśli nie posiadamy odpowiedniej podkładki pod myszkę. Na myszce umieszczono 5 przycisków umożliwiających szybszą zmianę ustawień lub też skorzystanie z opcji bez konieczności używania do tego celu klawiatury. Myszka doskonale dopasowuje się do dłoni zarówno dziecięcej jak i osoby dorosłej.

razerchroma

Żaden komputer nie obejdzie się bez posiadania myszki oraz klawiatury. O ile mowa laptopach nieprawdą jest, iż są to dodatki zbędne w ich przypadku. Należy bowiem wziąć pod uwagę, iż po kilku latach intensywnego użytkowania zmuszeni będziemy do wymiany klawiatury lub też kupna nowej. Podobnie jak w przypadku panelu dotykowego, który z biegiem czasu ulega wytarciu, trudno jest również mówić o precyzji ruchów wykonywanych za jego pomocą.

Myszka Roccat Savu 400DPI

Ten model myszki w większości sklepów znajduje się pod nazwą myszki dla graczy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby nie można było jej stosować również podczas surfowania po sieci czy też w czasie wielu innych czynności. Kształt myszki sprawia, że nawet wielogodzinne korzystanie z komputerze nie jest tka męczące dla dłoni jak w przypadku zwyczajnego sprzętu. Kolorowe podświetlanie nie pełni żadnej ważnej funkcji prócz tego, że jest ciekawym dodatkiem sprawiającym że korzystanie z myszki jest jeszcze przyjemniejsze. Każdy z pięciu dodatkowych przycisków umieszczonych na myszce, można dowolnie zaprogramować, według potrzeb. Myszka doskonale prowadzi się po niemal każdej powierzchni a prędkość to aż 60 cali na każdą sekundę.

rocat

Roccat jest producentem, który zdecydowanie wyróżnia się spośród innych unikalnością swoich produktów. To dlatego, że wszystkie produkty produkowane są od początku do końca w Niemczech. W tym artykule dowiesz się więcej o myszkach Kova i Kone.

Myszka Roccat Kova

Myszka Kova to podświetlana mysz do gamingu. Jest to mysz przewodowa o wymiarach 67 x 40 x 130 mm i wadze 100 gram. Myszka wykonana jest z tworzywa sztucznego, a jej budowa symetryczna, co pozwala na granie zarówno prawą jak i lewą ręką.

Myszka Roccat Kova posiada aż 12 programowalnych przycisków, a dzięki Easy Shift ich funkcje mogą być podwójne.Jest też podświetlana, a gracz może wybrać dowolny kolor podświetlenia z palety RGB. Mysz wykazuję się niezwykłą szybkością czasu reakcji, który wynosi zaledwie 1 ms, to czas reakcji, który pozwala osiągnąć przewagę w grach.

rocat1

Sensor optyczny pozwala osiągnąć rzeczywistą rozdzielczość na poziomie 3500 DPI, wartość tę można podnieść przy pomocy dołączonego oprogramowanie dwukrotnie i osiągnąć 7000 DPI. Ciekawą cechą myszy świadczącą o jej solidnym wykonaniu jest tytanowa rolka. Warto też wspomnieć o 32 bitowym procesorze ARM, który odpowiada za szybką realizacje zapisanych w pamięci makr.

Roccat Kova+

Mimo iż nazwa myszki Roccat Kova [+] może sugerować, że jest to mysz o lepszych właściwościach niż „zwykła” Kova jest dokładnie odwrotnie.

Roccat Kova [+] jest przewodową myszką optyczną wyposażoną w sensor optyczny Pro-Optic R2, który jest niezwykle precyzyjny i zapewnia prędkość śledzenia na poziomie 130 IPS oraz przyśpieszenie rzędu 30G. Standardowe rozdzielczości pracy sensora to 400, 800, 1600 i 3200dpi, ale można je zmienić przy użyciu oprogramowania Roccat Swarm.

rocat2

Mysz Kova [+] posiada 7 kolorów podświetlenia, 9 przycisków z możliwością rozszerzenia dzięki Easy Shift oraz możliwość tworzenia i zapisu makr. Myszka posiada uniwersalny kształt określany przez producenta jako V-Shape czyli unikalny kształt pozwalający na granie prawą i lewą ręką. Wymiary myszki to 64 x 38 x 128 mm więc jest nieco mniejsza niż Kova. Jej waga to 98 g, warto dodać, że wagę można dostosować przy użyciu 4 ciężarków dołączonych do zestawu.

Myszka Roccat Kone XTD

W przypadku tej myszki najbardziej istotną różnicą dla graczy będzie laserowy sensor o maksymalnej rozdzielczości 8200 DPI. Chociaż niedawno pojawiła się też wersja z sensorem optycznym my testowaliśmy laserową wersję.

W internecie możecie spotkać kilka opisów myszki Roccat Kone XTD w jednych znajdziecie informację o 8 przyciskach, w innych o 12. Oba są prawdziwe ponieważ Kone ma 8 przycisków i 4 zawarte w 4 kierunkowej rolce, która podobnie jak w myszce Kova wykonana jest z tytanu. Podobnie jak poprzednio przyciski mogą spełniać 2 funkcje.

rocat3

Roccat Kone posiada podświetlenie RGB, wytrzymałe przyciski Omron,512kB wbudowanej pamieci, 32bitowy 72MHz procesor Turbo Core V2, TDCU oraz wzmocniony przewód. Kone XTD dostoswana jest dla graczy praworęcznych posługujących się chwytem Palm.

Wszystkie przedstawione wyżej myszki to bardzo solidne urządzenia. O ich jakości świadczy nawet samo pudełko, które jest bardzo starannie wykonane. Każdy gracz powinien wybrać mysz idealną dla siebie oferta jest szeroka i nie ogranicza się jedynie do trzech wybranych modeli. Kupując sprzęt Roccat masz pewność precyzji i niezawodności w przystępnej cenie.